KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17187177
nr 1718 7177
Per Månsson
(1896-1949), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på duk, 65x54 cm, yttermått inklusive ram: 80x68 cm
Per Månsson, svensk målare och konsthantverkare född i Torshälla 1896, död 1949 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 25 augusti 2025
kl 20:28:01
19/8 19:50:36
100 kr
23/8 22:12:16
Per Månsson
Läs mer om Per Månsson